Sklenička dobrého vína

Sklenička dobrého vína dokáže udělat výjimečnou záležitost i z běžného večera. Pro všechny milovníky lahodného tohoto moku je zde pár rad a nápadů nejenom pro jeho pití. Když investujete do kvalitního vína, nepřehlížejte to ostatní, co jej doprovází. Velmi důležité je nejen skladování vína, ale váš prožitek znásobí i správný výběr skla, stejně jako správný výběr kvalitní zátky. Měli byste mít doma přichystány alespoň 3 základní typy sklenek. Na šumivé víno se hodí štíhlé sklenice typu flétna. Na bílé víno použijte spíše uzavřené tulipánové sklenky. Na červené víno požijte největší kulaté sklenky ve tvaru balonu.

Červené víno a teplota

Tradiční rada, že červené víno má být teplé, bylo dříve pravdou, zejména kvůli tomu, že se žilo v chladnějších místnostech. Dnešní standardní pokojové teploty, které jsou v bytech i při návštěvě restaurace neodpovídají doporučovanému rozmezí 14 až 18 °C pro červené víno. Proto i červené víno raději dejte vychladit do lednice. Ideálním stavem je oddělená vinotéka na červené a bílé víno. Dárkové balení vína je ideální jako dárek. Jde o způsob, jak někoho obdarovat a nic nezkazit. Místo zbytečných lapačů prachu dobrým, pěkně zabaleným vínem, nikdy nic nezkazíte.

Vyberte si správnou sklenici na víno

Volbu správné sklenice, do které se bude nalévat víno, rozhodně nepodceňujte. Chuť vašeho vína vynikne v momentě, kdy nápojové sklo splňuje hned několik konkrétních parametrů. Sklenka na víno by měla být vytvořena z velmi tenkého čirého skla bez jakéhokoliv zlacení, dekoru anebo ozdobného broušení. V tomto případě pak máte možnost posoudit barvu, čistotu, vůni i chuť vína. Tenká stěna sklenky má i další význam. Mezi vašimi ústy a pitým vínem vznikne minimální překážka. Víno bude lépe lahodit i vašim chuťovým pohárkům. Nikdy nesmíte zapomenout na důležitý fakt. Víno se totiž vychutnává, nepije se jako voda. Hodně důležitá je délka stopky, která má umožňovat správné držení sklenky. Jestliže sklenku s vínem uchopíte za baňku, vaše víno se zbytečně brzy zahřívá.

 

Máte rádi nějaké tradiční moravské víno nebo oblíbené zahraniční víno? U nás s dopravou zdarma

 

Zpět do obchodu
Preference výběru vína stačí sdělit až po objednávce