Láhev vína pro slavnostní chvíle

Víno a skleničky patří ke slavnostním chvílím a různým příležitostem stejně dobře, jako třeba káva a kvalitní porcelánový servis. Dárkovým balením vína ještě nikdy nikdo nic nezkazil. K láhvi vína musíte mít i vhodné náčiní a zainvestujte i do kvalitní téměř profesionální vývrtky. Levné vývrtky vám mohou způsobit mnoho korku ve víně. Důležité je, abyste si vybírali svou vývrtku podle samotné šroubovice. Ta má mít volný střed, má být tenká a má mít také ostrou špičku, jinak se bude korek nepříjemně trhat. Praktická je barmanská nebo také jinak dvoufázová vývrtka, s tou totiž víno pohodlně otevře i každá žena. S léty osvědčeným a také velmi jednoduchým motýlkovým modelem si nejlépe poradí zejména muži.

Šroubovací uzávěr a kvalita vína

lahev-dobreho-vina

Šroubovací uzávěr na víně vždycky neznamená špatné víno. Kvůli nekvalitnímu korku, nebo jeho vadě se může víno snadno znehodnotit a mít tak horší vlastnosti než lze dosáhnout za použití moderní technologie šroubovacího uzávěru. Právě pro jednoduchou a bezpečnou manipulaci se poslední dobou více šroubové uzávěry užívají. Jsou mezi vinaři a konzumenty ve velké oblibě. Nepoužívají se ale nikdy u vín určených na archivaci, ale jen u vín určených pro rychlou spotřebu. Mezi vinaři se také stávají stále více oblíbenými velice atraktivní skleněné zátky. Víno totiž pod nimi zraje mnohem pomaleji. Další výhodou je, že sklo je chuťově zcela neutrální a naprosto netečné k různým pachům.

Jak dlouho víno vydrží

Ke skladování se opravdu nehodí úplně každé víno. Nevhodná jsou zejména levnější stolní vína bez kvalitního korkového špuntu a s vyšší nebo velmi nízkou kyselinou. Pro skladování jsou nejvhodnější vína od těch prověřených a renomovaných vinařů, kteří mají víno z osvědčených poloh a vinic, která jsou dobře ošetřená, uzavřená vysoce kvalitním a také dostatečně dlouhým korkem. Víno skladujete ideálně ve speciálním sklepě, kde je stabilní teplota mezi 9 až 11 °C. Také zde musí být ideální vlhkost asi 65 %. Víno vyžaduje také temnotu a správnou polohu lahví. Nemáte-li možnost skladovat svá vína v dobrém sklepě, přichází pak v úvahu speciální chladicí vinotéky, kde je možné nastavit teplotou.

 

Nebo máte možnost si vybrat balík populárních vín, který dopravíme zdarma :-)

Zpět do obchodu
Preference výběru vína stačí sdělit až po objednávce